FAQ Page

Widoczność optyczna LoS (Line of Sight) jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na jakość cyfrowej bezprzewodowej transmisji obrazu i dźwięku. Przeszkody fizyczne, które znajdą się między nadajnikiem i odbiornikiem radiowym znacząco utrudniają transmisję sygnału (powodują zakłócenia w postaci szumu lub blokują przekazywanie sygnału).

Widoczność optyczna LfS

HDMI transmiterNadajnik / Transmiter HDMI to urządzenie służące do przesyłania obrazu, dźwięku i danych z urządzeń takich jak kamery, aparaty. Sygnał przekazywany jest z kamery poprzez złącze HDMI lub SDI. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie bezprzewodowe HDMI oraz SDI, co znacząco usprawnia pracę operatorów kamer na planie filmowym lub w studiu telewizyjnym.

Transponder TVTransponder (od słów transmitter i responder) to urządzenie, którego zadaniem jest bezprzewodowa transmisja sygnału (odbieranie oraz przesyłanie w czasie rzeczywistym). Transpondery dzieli się na aktywne i pasywne, ze względu na sposób zasilania.
TransponderBroadcast to tryb transmisji obrazu, dźwięku i danych polegający na wysyłaniu sygnału do wielu odbiorników jednocześnie.

Stosowany między innymi w branży telewizyjnej (tv broadcasting) i radiowej. Nadajnik nie musi nawiązać połączenia z każdym z odbiorników. Po prostu rozgłasza sygnał i wszystkie urządzenia, które znajdą się w jego zasięgu mogą go odebrać.